Zagapił się i stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zagapił się i stracił prawo jazdy

Policjanci węgorzewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Mundurowym tłumaczył, że się zagapił i nie zauważył znaku ,,obszar zabudowany”, a zawsze jeździ przepisowo.

Statystyki policyjne dowodzą temu, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (12.09.2017) uprawnienia do kierowania zatrzymano kierowcy, który z nadmierną prędkością poruszał się w miejscowości Maćki. 37-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego w trakcie pomiaru jechał z prędkością 107 km/h. W ten sposób przekroczył prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowym tłumaczył się, że zawsze jeździ zgodnie z przepisami, a dziś się zagapił i nie zauważył znaku drogowego mówiącego, że wjeżdża do terenu zabudowanego. Kierowca zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 pkt. karnymi.