Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jazdę zakończył na barierce. Pijany motorowerzysta zatrzymany

Ponad 2 promile alkoholu miał 28-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który jazdę motorowerem zakończył na barierce ochronne. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych jednak kierowca nie reagował na nie. Teraz 28-latek za swoje brawurowe i nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem

Wczoraj (9.09.2017)  w godzinach wieczornych,  policjanci w trakcie pełnionej służby zauważyli motorower jadący całą szerokością jezdni. Mundurowi chcieli przeprowadzić w stosunku do niego kontrolę drogową, jednak kierowca nie zareagował na wydane polecenie. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jazda 28-latka zakończyła się na barierce ochronnej. Jak się okazało, mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowe, ponieważ był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego miła w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

 Teraz kierowca odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.  

Przypominamy, że

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.