Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał na czterech kołach, a wyjechał na dwóch. Podejrzany o kradzież roweru zatrzymany

Węgorzewscy kryminalni zatrzymali 51-latka podejrzanego o kradzież roweru. Mężczyzna pod koniec lipca przyjechał z powiatu gołdapskiego do Węgorzewa na tzw. ,,stopa” w poszukiwaniu pracy. Zamierzonego celu nie osiągnął. Postanowił uzyskać pieniądze w inny sposób. Potrzebne mu pieniądze pozyskał kradnąc rower warty 2,5 tys. Następnie jednośladem wrócił do domu i zastawił go w lombardzie za 200 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie i postawili mężczyźnie zarzut.

Pod koniec lipca węgorzewscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru wartego 2,5 tys. Dzięki wnikliwej pracy i zaangażowaniu policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy prowadzili szereg czynności na terenie Węgorzewa oraz jednostek ościennych, funkcjonriusze września ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz odzyskali mienie.

Mundurowi ustalili, że 51-latek przyjechał do Węgorzewa z powiatu gołdapskiego. Tłumaczył, że chciał podjąć w nowym miejscu jakąś pracę. W trakcie jej poszukiwania trafił na pustą posesję, gdzie znajdowały się rowery. Ponieważ już wtedy potrzebował pieniędzy, by wrócić do domu, wykorzystał okazję i wsiadł na rower, którym wrócił do domu. Następnego dnia skradzione mienie pozostawił w lombardzie za 200zł.

Skradziony jednoślad wróciła do prawowitego właściciela, a mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.