Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zagapił się i w terenie zabudowanym jechał 113 km/h. Stracił prawo jazdy.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy brak kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem. Funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki odebrali prawo jazdy mężczyźnie, którzy w terenie zabudowanym jechał 113 km/h.

Wczoraj, policjanci z  węgorzewskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Kolonia Rybacka prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Około godziny 9:00 zauważyli szybko nadjeżdżający pojazd. Funkcjonariusze wykonali pomiar i urządzenie wykazało, że kierowca mitsubishi poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierującym okazał się 51-letni mieszkaniec Kętrzyna. Mężczyzna nawet nie próbował tłumaczyć się policjantom. Stwierdził, że wie, iż jechał za szybko, po prostu się zagapił.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem  karnym w wysokości  400 zł i 10 punktami karnymi.