Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Śpieszę się do domu bo jestem zmęczony po pracy” – tak tłumaczył 23-latek, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci węgorzewskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Tym razem stracił je 23-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze, który przez miejscowość Trygort jechał z prędkością 101 km/h. Jak tłumaczył policjantom, że „śpieszy się do domu bo jest zmęczony po pracy”

Wczoraj, policjanci z  węgorzewskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Trygort prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Około godziny 20.00 zauważyli szybko nadjeżdżający pojazd. Funkcjonariusze wykonali pomiar i urządzenie wykazało, że kierowca audi  poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że „ śpieszy się do domu bo jest zmęczony po pracy”.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy dla 23-latak. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatem  karnym w wysokości  500 zł i 10 punktami karnymi.