Uratowali 61- latka przed wychłodzeniem - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali 61- latka przed wychłodzeniem

Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu i zdrowiu nie tylko dla osób bezdomnych, ale także samotnych, starszych czy będących pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Węgorzewscy policjanci interweniowali wobec starszego mężczyzny, który przemarznięty i w stanie upojenia alkoholowego siedział na śniegu. Funkcjonariusze uratowali go przed wyziębieniem.

Węgorzewscy policjanci podczas pełnionej służby w godzinach popołudniowych zauważyli na jednej z ulic Węgorzewa siedzącego na śniegu mężczyznę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec węgorzewskiej gminy. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie był w stanie samodzielnie podnieść się z chodnika i trudno było nawiązać z nim kontakt. Stan w jakim się znajdował i panująca aura realnie zagrażały jego życiu i zdrowiu. Po udzieleniu pomocy medycznej, 61-latek został opiekuńczo osadzony w policyjnym areszcie, ponieważ nie było możliwości przekazania go rodzinie.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym i w przypadku zauważenia osób, które potrzebują pomocy powiadamiać Policję. Zimowa aura może być śmiertelnym zagrożeniem, dlatego pamiętajmy, że w podobnych sytuacjach możemy kogoś uchronić przed zamarznięciem.