Menu przedmiotowe:
Galeria
dzien dziecka 2011 r.
Festyn z okazji Dnia Dziecka 2011 r. - Jednostka Wojskowa w Bemowie PiskimAktualności
 13.07.2012 - KGP: "Bezpieczna woda"

Akcja „Bezpieczna Woda" jest nową inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowiącą również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego. materiał filmowy- człowiek nie korek po alkoholu tonie

 13.07.2012 - Wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 74-letniej kobiety

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 74-letniej kobiety. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kobieta prawdopodobnie wpadła do wody z pomostu, z którego łowiła ryby i utonęła.

 12.07.2012 - Region: Jak zachować się w czasie burzy

W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

 12.07.2012 - KGP: Policja strzela tylko w obronie życia ludzkiego- oświadczenie Komendy Głównej Policji w związku z artykułem Małgorzaty Kryszkiewicz pt. "Policja: dajcie nam strzelać do dzieci"

Oburzenie całego środowiska policyjnego wywołał artykuł Małgorzaty Kryszkiewicz opublikowany dzisiaj na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pt. „Policja: dajcie nam strzelać do dzieci”. Biorąc pod uwagę zadania, które od lat realizuje polska Policja, działając na podstawie przepisów prawa, korzystając ze środków przymusu bezpośredniego w sytuacjach prawem przewidzianych, używając broni palnej tylko w sytuacji zagrożenia życia – przy wysokiej społecznej ocenie pracy funkcjonariuszy stwierdzenia autorki są nieuprawnione i krzywdzące. Policja strzela tylko w obronie życia ludzkiego!

 12.07.2012 - KGP: Pozory mylą, dowód nie 2012

„Pozory mylą, dowód nie” – pod takim hasłem Komenda Główna Policji i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie od 2009 r. realizują ogólnopolską kampanię edukacyjną, której celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. W połowie lipca 2012 r. rusza kolejna edycja programu, tak jak poprzednia, ukierunkowana na aktywizację środowisk lokalnych.

 05.07.2012 - Rowerzyści z promilami

Wieczorna przejażdżka rowerami, dwóch mieszkańców Pisza będzie miała swój finał w sądzie. Przeprowadzona przez policyjny patrol kontrola drogowa rowerzystów wykazała, że obaj są pijani. 40-letni Roman B. miał ponad 2 promile, a jego 21-letni znajomy Łukasz O. ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara nawet do 1 roku pozbawienia wolności.  

 

 05.07.2012 - Nieletni i marihuana

Sąd Rodzinny i Nieletnich zadecyduje o dalszym losie 15-letniego mieszkańca Pisza, przy którym piscy kryminalni ujawnili zawiniątko z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to prawdopodobnie marihuana. Nieletni tłumaczył, że ujawniony przy nim susz znalazł na chodniku przed blokiem w którym mieszka.

 04.07.2012 - Przejażdżkę BMW zakończyli na przydrożnym drzewie.

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu Przemysławowi S., którego przejażdżka osobowym BMW zakończyła się na przydrożnym drzewie. Zarówno kierujący jak i jego 24-letni pasażer byli kompletnie pijani. Obaj mężczyźni mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie.  Przemysław S. trafił do szpitala na obserwację, a jego znajomy nie odniósł żadnych obrażeń.

 02.07.2012 - Wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty

Na drodze krajowej K-63, na trasie Pisz- Kociołek Szlachecki motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Nieprzytomny 20-letni kierowca Hondy i jego o rok młodsza pasażerka trafili do szpitala. 20-latek przeszedł poważną operację, na szczęście jego życiu w chwili obecnej nie zagraża  niebezpieczeństwo. Piscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 02.07.2012 - Dachował, bo w trakcie jazdy pijany zasnął za kierownicą.

O wielkim szczęściu może mówić 22-letni mieszkaniec piskiej gminy, który w trakcie jazdy samochodem osobowym marki audi zasnął za jego kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. W trakcie prowadzonych czynności, okazało się, że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Ustalono także, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

 


 wyświetlono: 291-300 z 416 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-07-29
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 23
2. Wypadki drogowe: 7
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 11
Ostatnia aktualizacja: 2014-07-29
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.